Visszavont ásványvizek

ashutterstock_146471507
„12 különböző ásványvíz forgalmazását tiltotta meg és kötelezte a gyártókat a termék visszahívására a NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatósága. A tételek az elmúlt hónapokban zajlott ásványvíz célellenőrzés során akadtak fenn a hatóság szűrőjén.”

Az iménti hír – számos hírportál mellett – eredetiben a NÉBIH, tehát a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal honlapján olvasható. Van folytatása is:

„Az üzletláncok – együttműködve a hatósággal – az érintett termékeket haladéktalanul levették a polcokról. A tételeket a nitrition koncentráció és a Pseudomonas aeruginosa engedélyezett határértéket meghaladó tartalma miatt kellett visszagyűjteni.”

Na de, mik ezek, amik benne vannak?

Eddig a hír. Egy gyakorlott Biocomos számára bizonyára nem meglepő, hiszen hallottunk már hasonló esetekről korábban is, és olvastunk durva elemzéseket, de mégis, minden esetben megdöbbentő arra gondolni, hogy mi mindent itatnak velünk – ha hagyjuk. Tényleg, mit is? Talán nem mindenkinek ugrik be elsőre, mi is az a Pseudomonas aeruginosa. Hívjuk segítségül a doktorinfo.hu weblapot a témáról:

„Pseudomonas-fertőzések

A Gram-negatív Pseudomonas család számos faja okozhat fertőzést, különösen a Pseudomonas aeruginosa.

A Pseudomonas-ok az egész világon jelen vannak a talajban, a vízben, az emberek és az állatok bőrén. Kedvelik a nedves, nyirkos helyeket: lefolyókat, mellékhelyiségeket, medencéket és a meleg kádakat is, és általában ellenállnak a szokványos mértékű klórozásnak. Ismeretes, hogy e baktériumok fertőtlenítő (antiszeptikus) oldatokban is megélnek. A Pseudomonasok jelentéktelen bőrfertőzésektől a súlyos, életet veszélyeztető kórképekig sokféle betegség hátterében állhatnak. A legsúlyosabb Pseudomonas-fertőzések legyengült, kórházban ápolt személyekben alakulhatnak ki, különösen ha védekezőrendszerük gyengült. A cukorbetegek szintén feltűnően hajlamosak Pseudomonas-fertőzésekre. A Pseudomonasok megfertőzhetik a vért, a bőrt, a csontokat, a fület és a szemet, a húgyutakat, a szívbillentyűket, valamint a tüdőt.”

Na és a nitrition?

Az Index.hu szerint:

„A nitritet főleg fertőtlenítésre használják, leginkább a hat hónap alatti csecsemőkre veszélyes: légszomjat, methemoglobin-túltermeléstkékcsecsemő-szindrómát (különböző keringési elégtelenségeket) okoz. A magas nitráttartalom a fertőtlenítők mellett a földművelésből is belekerülhet a vizekbe. Normál esetben a földben néhány milligramm literenként a nitritek és nitrátok szintje, bár néhány területen előfordulhatnak kiugró értékek, az intenzív földművelés például 50 milligramm per literre emelheti az előfordulást, ami már betegségeket okoz.”

Tiltott határátlépés…

S tegyük hozzá azt is: a határérték a nitrition esetében 0,1 mg/l  (a mintáknál jelentősen túllépve a határt), a Pseudomonas aeruginosa baktérium esetében pedig nincs, azaz 0/250 ml – tehát nem lehetne elvileg palackozott vizekben.  De, ezek szerint: van!

Persze most igazán könnyű lenne általánosítani, s ráhúzni a vizes lepedőt az egész piacra, de ez távol áll tőlünk. Csupán arra szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy a piacon lévő vizek töredékét vizsgálta a hatóság, s a korábbi hallomások szerint messze nem csak ilyesmik lebegnek a palackozott vizekben.

A mi megoldásunk

Régóta mondjuk, hogy van viszont egy egészséges, biztonságos, elérhető, és még sok szempontból előnyös megoldás a napi vízigény fedezésére. Víztisztítónak hívják… Már százezrek tudják és használják megelégedetten az ajánlások hatására, s egy Biocom tagnak fölösleges is sorolni az előnyöket. De érdemes átadni mielőbb a környezetünkben lévőknek, s aztán az ő környezetükben lévőknek, és így tovább. A választék adott, a  referenciák kiválóak. Érdemes már most bővebben tájékozódni a webshop leírása alapján a gépekről, melyek ott meg is rendelhetők néhány kattintás után. Itt van például a mindenkinek ajánlható alapberendezés, a  Water Filter RO 102-A, vagy annak pumpával ellátott változata, a Water Filter RO 102. De tetszés (és igény szerint) választhatjuk az irodai kivitelt is (RO 909), és egyre nagyobb sláger a Lourdes, a hidrogénes vizet előállító készülék, melynek előnyeiről nemrégiben közöltünk hosszabb írást, belinkelve a korábbi tapasztalatokat is.

Érdemes megfontolni a beszerzését, mert, ha valaki víztisztítóval szűrt vizet iszik, a következő előnyökre számíthat:

–         folyamatosan friss,

–         finom,

–         nem fogy el,

–         egészséges,

–         nincs tele szervetlen ásványokkal, tartósítószerrel, szennyeződéssel (és nitrittel…), stb.,

–         nem terheljük a környezetet a palackokkal,

–         nem lesz tőle vízköves az edény,

–         megszűnik a cipelés,

–         egyszerű az elhelyezése,

–         könnyű kezelni,

–         olcsó a fenntartása (szűrőcserék),

–         főzni is tud vele,

–         és még folytathatnánk…

A folytatásért (és a vízfolyásáért) kérdezze meg bátran munkatársunkat. Lesz tapasztalata!

ro102abig

Ezeket olvastad már?