Rengeteg érzéssel és tudással lettek ismét többek a Baranyi-Pivarcsi Team tagjai, s megint más emberként, emelkedett energiaszinttel tértek haza. A február 6-án és 7-én, Vecsésre szervezett újabb Kulcsember-képzésük egyik fő üzenete összefoglalva: „Volt egyszer egy döntés, ami célokat adott, lett belőle kitartás, ami csapatot eredményezett!” A csapat nevében pedig Garamvölgyi Viktória Ezüst Hálózatvezető idézi meg szavakkal és képekkel a csodálatos élményt és az érzések összességét, rengeteg bölcs gondolatot, tanítást is megosztva.
Pivarcsi Krisztina: Ki is a kulcsember?
Pivarcsi Krisztina előadását hallhattuk a tréning kezdéseként, ő volt egyben a két nap csodálatos háziasszonya is. Az alapinformációk után olyan előadást hallhattunk tőle, mely sokaknak megváltoztatta a gondolkodását. Megtudtunk, hogy egyedül a legnagyobb erő sem tehet meg mindent, sikereket elérni, jobbnak lenni csak csapatban lehetséges. Egy csapat pedig akkor sikeres, ha sok kulcsember van benne… De mit is jelent a kulcsember, miben különbözik egy hálózatépítőtől? Erre kaptunk választ Krisztina mindenre kitérő előadásában. Ez az a munka, melyhez nem kell különleges iskolai végzettség, mindegy, ki honnan érkezik, meg tudja csinálni. Ami a legfontosabb: hinned, tudnod és bíznod kell magadban. A két nap legfőbb célja az, hogy a jelen lévő a hálózatépítőkből, kezdő munkatársakból igazi kulcsember váljon, ehhez kaptunk válaszokat, segítséget és az érzést, mit is jelent ez. Mottónk: a saját életed kulcsembere TE legyél!
Baranyi Virág: Építsünk Metropolist!
Baranyi Virág előadásából megtudhattuk, célunk, hogy jó nagy hálózatunk legyen. Majd azon kérdésekre is megkaptuk a választ, hogyan is célszerű hálózatot építeni. A kód, melyet regisztrációkor kapunk, egy életre szóló lehetőség, a kérdés, hogy élünk-e vele, többet látunk-e meg belőle, mint egy számot? Aki jó hálózatépítő szeretne lenni, fontos, hogy jól informált, kompetens legyen, és ki tudja mutatni, hogy érezzük és élvezzük, amit csinálunk. Előadásában meghallgattuk azt a folyamatot, hogyan is lesz egy regisztrációs számból élvezetes munka, hálózat, hogyan válhatunk vezetővé és hogyan lehetünk sikeres hálózatépítők azáltal, hogy egyre több embernek változtatjuk meg az életét, akár egészségügyileg, akár anyagilag. Mindenki, a kezdő munkatárs is ugyanazt csinálja, mint a vezetők, mindenki meg tudja tanulni, csak komolyan kell vennie magát, hogyan kell a félelmeken, kétségeken felül kerekedni és „csak csinálni”, rendületlenül.
Csernákné Szoboszlai Szilvia: Élvezd, amit csinálsz!
Bár minden előadó egyedül készült az előadására, ennek ellenére mindenhol hasonló gondolatok és érzések jöttek elő. Ahogy Csernákné Szoboszlai Szilvia előadásában is a legfontosabb gondolat megfogalmazódott: élvazed, amit csinálsz! Saját tapasztalatain keresztül szemléltette, hogyan is dolgozik csapatával, hogy sikerült rövid időn belül 12.000 pontos, sikeres csapattá fejlődniük. Elmondta, mennyire fontos, hogy tudjuk, miért is kezdtünk bele a Biocomos életformába, mi a célunk, és azt is, hogy mindent tegyünk meg ezért a kitűzőtt célért. Fontos, hogy hallgassunk a szponzorunkra, aki a tanítónk is egyben, hisz ő jót akar és fontos neki a mi sikerünk. Szilvi bevezetett minket a munkánk technikai rejtelmeibe, ötleteket és inspirációt kaphattunk a hogyanokról és miértekről. A második lefontosabb gondolat, melyet kaptunk: soha ne addd fel!
Dömölki Zsoltné Viki: Ne alkudjunk meg a céljainkat illetően!
A délután következő előadója Dömölki Zsoltné Viki volt, előadásának címe: Biocom életérzés. (Szerző jogán megjegyezném, az előadók tényleg nem beszéltek össze…) Viki előadásában meghallgattuk, mennyire fontosak a célok, akár a kitűző átadása is, mely érzésből ízelítőt kaptak azon kollégák is, akik még ugyan nem jogosultak rá, de hamarosan azok lesznek. Az a felemelő érzelmi löket, melyet most kaptak, bizonyosan szárnyakat adott nekik. Az előadásból megtudhattuk, mennyire fontos a napi rutin, hogy tudjuk, mire vagyunk képesek és, hogy ne legyünk megalkuvóak a céljainkat illetően. Tudnunk kell, kik vagyunk, honnan jöttünk és hova tartunk. Órási lendületet kaptunk Viki előadásától és átéreztük azt a lelkesedést, mellyel Vikinek és csapatának sikerült átlépnie a 30.000 pontos határt.
Nincs félnivaló a vállalkozói léttől
Az első nap zárásaként a „Nem ördögtől való a vállalkozói lét” című előadásban három csodálatos hálózatvezető hölgytől megtudtunk sok technikai információt a könyvelésről és a munkatársak indításáról az egyéni vállalkozói létbe. Megtudhattuk, hogy a vállalkozói léttől nincs semmi félnivaló! Fontos, hogy rendelkezzünk alapvető ismeretekkel, megoldás-orientáltak legyünk és tudjunk olyan lehetőségekről, melyekkel a leendő kollégáknak meg tudjuk mutatni, amit mi már tudunk: vállalkozónak lenni jó! Önállóságot és felelősségtudatot kapunk tőle, ezek után már el tudjuk mondani, „nem ördögtől való a vállalkozói lét”. Sok technikai és fontos könyvelési rutinról, adatokról, információkról rántották le a hölgyek a leplet, melyekkel már magabiztosan tudunk segíteni másoknak a munkánk során. Mik azok a költségek, információk, melyekre szükségünk van a munkánk során? Előadásuk után már biztos vagyok benne, hogy aki idáig félt ettől a létformától, magabiztosan megy tovább az úton, s mutatja meg másoknak is a lehetőséget.
Esti kikapcsolódás
Az lendületes zárás után a csapat elvonult kipihenni a wellness részlegbe a sok-sok érzést és információt, mellyel gazdagabbak lettünk, hogy utána az esti program, játékok és csapatépítés során még jobban összekovácsolódhassunk.
Czentlaki Beatrix és Czentlaki Zoltán Ezüst hálózatigazgatók: 15 év, 60 HV, 350.000 pontérték
Az első napon kapott életérzést – azt hittük – már nem lehet feljebb vinni, de igen, hisz a második nap kezdetén a Czentlaki házaspártól részesülhettünk abban az érzésben: erre mindenki képes! Ők is egy velencei nyaralás során, egy étrend -iegészítővel kezdték Biocomos életüket. Olyan munkamódszerekről kaptunk tanítást, melyeket a mai világban nem használunk nap mint nap, kiemelve azok jelentőségét és a lehetőséget, mely ebben rejlik. Tanításuk része volt, hogy mindenkinek megvan a maga élete, a maga miértje, ami miatt elkezdi a munkát, de a legfontosabb, hogy az „élet szép” és élni kell a lehetőségekkel. Hagyjuk magunkat kiteljesedni, ne zárkózzunk el semmitől, más szemléletet kaphatunk ettől az életformától. Azok a munkamódszerek, melyekre Bea és Zoltán tanított minket, sokszor teljesen más megvilágításba helyezték ezt a hivatást és felnyitották a szemünket sok, még nem használt lehetőségre. Minden egy DÖNTÉS-sel kezdődik és nagyon fontos, hogy töretlenül kitartsunk a döntésünk mellett, legyenek céljaink, kitartásunk és lelkesedésünk, legyünk példaképek a csapatunk számára, beszélgessünk és beszélgessünk. Szavakkal nehéz elmondani azt a lendületet, melyet átadtak a csapatnak…
Széplaki Szabolcsné Edina: Csak a döntés kellett meghozni
Előadásuk után Széplaki Szabolcsné Edina következett, aki elmondta, hogy szabadságot, önállóságot és pénzt kapott a lehetőséggel, mellyel élt is, csak a döntést kellett meghoznia. Elmondta, hogy amit mi csinálunk, az is egy szakma, ahol tanulni kell, de felnyílt a szeme, milyen hamar megtérül a befektetett idő és energia, ha az ember 100%-ig kiáll és odateszi magát a döntése és a céljai mellé. Fontos a kommunikáció, hisz ezen élet során nemcsak ismerősökre, hanem barátokra, szinte családra teszünk szert.
Kovács Nikoletta: Gondolkodj győztesként megoldásokban!
Edina után Kovács Nikoletta lendületes előadása következett, hihetetlen, milyen energiák és tenni akarás lakozik benne! Ez csapatán is érezhető, pörög, teszi, amit tennie kell és töretlenül megy a céljai felé. Niki előadásának címe: „Ess felfelé” kifejezte mindazt, melyről az előadás szólt, hogyan jutott el oda, ahol most tart, mik a céljai. Ismét kiemelkedett azon gondolatok sora, mely szerint mennyire fontos a napi rutin, hogyan lesz ebből sikeres vállalkozás, mennyire fontos a szponzori segítség és hogy sose okozzunk csalódást. A győztes nem adja fel, megoldásban gondolkozik, nekünk kell eldönteni, hogy Gyávák, Gyengék avagy Győztesek leszünk. Lényeges, hogy legyen tervünk és kitartsunk emellett, mindent tegyünk meg az álmainkért, nem utolsósorban merjünk álmodni. Hisz, amit be tudunk táplálni a „GPS”-ünkbe, oda el is fogunk jutni!
Garamvölgyi Viktória: A munkatárs indítása az érzés átadását is jelenti
Ebéd után – kicsit megpihenve a délelőtti tanítások után – folytatódott a második nap előadássorozata. A következő előadásra én kaphattam meg a lehetőséget, hogy boncolgassuk egy kicsit a munkatársindítás kérdéskörét. Számomra a munkatárs-indítás szinonimája az „érzés átadása”. Immáron egy 20.000 pontos csapat szponzoraként, jó pár elindult munkatárssal arra kellett rájönnöm, hogy nemcsak technikailag fontos jól elindítani valakit ezen az úton. Nagyon fontos, hogy át tudjuk adni azt, amit mi érzünk már ezzel a hivatással kapcsolatban. Elmondtam, milyen módon és hogyan indultak a csapatomban a kollégák, milyen technikai tudást kell átadni számukra, ezen kívül mik a leendő, sikeres munkatárs ismérvei. Kiemeltem ezen felül azt is, hogy nemcsak a munkatársnak kell fejlődnie, hanem ahogy növekszik a csapat, úgy kell nekünk is vezetővé válnunk. És jó tudni, mik lényegesek a vezetővé válás útján, hisz a csapatnak követendő, követhető példát kell látnia maga előtt, érezniük kell azt, hogy segítséget kapnak és fontos a sikerük a vezetőjük számára. A tanulás, személyiségfejlődés ebben a szakmában sosem áll meg, mindig többek leszünk akár önképzés, akár a munkatársak által, én is folyamatosan tanulok tőlük és a vezetőktől is.
Heinrichné Oláh Edit: Te mit teszel bele?
A két nap lezárásaként olyan energiabombát kaphattunk szponzoromtól, Heinrichné Oláh Edittől, hogy még most is a fülembe csengenek azok a fontos mondatok, melyeket hallhattunk. Nagyon lényeges gondolattal kezdte előadását – „most ott vagyok, ahol akkor gondoltam, hogy soha nem leszek”. Mikor belekezdünk ebbe az életbe, még nem tudjuk, de olyan helyekre és magasságokba juthatunk el, ahol sosem gondoljuk, hogy valaha lehetünk, pedig a lehetőség mindenkinek megadatik, csak az a fontos, hogy mit látunk meg benne. Egy számot, egy csapatot, egy életformát, avagy egy életérzést? Lényeges, hogy mit tettünk bele, hogy ott tartsunk, ahol a mai nap tartunk, és mit tudunk még beletenni, hogy elérjük álmainkat, céljainkat. A célok kiemelkedő jelentőségűek, hisz ezek visznek előre, ezek motiválnak minket minden pillanatban. Bármi, ami történik, az szükségszerű, hogy ott és akkor megtörténjen, mert az minket segít és épít a továbbiakban. Igenis mindenki képes rá, csak írd le mik a céljaid és ne feledd te vagy a felelős az életedért, annyit kapsz, amennyit beleteszel!
Tanulás, önképzés, személyiségfejlődés
Mint soraimból is kiderült, bár mindenki külön készült az előadására, mégis működik az a „szimbiózis” az életformánkban, hogy mindenki előadásában folyamatosan vissza és visszatérő, szinte megegyező gondolatok kerültek elő. Mennyire fontos az érzés átadása, az életérzés, a tanulás és önképzés lényegessége, és a személyiségfejlődés jelentősége. Mindenki el tudja a Biocomban érni az álmait és vágyait, csak meg kell hozni a döntést. A cikket azon mondattal fejezném be, mely számomra is nagyon jelentős érzéseket váltott ki, melyekkel Edit is zárta előadását: „Egyszeri megismételhetetlen csoda vagyok, aki a múltból a jövőbe tart, és itt és most létezem.” Köszönöm még egyszer a lehetőséget, hogy az én szavaimon és soraimon keresztül részesülhettetek ezen két nap eseményeiből!