A többszöri, rövid híradások alapján kijelenthető, hogy a Molnár-ágon is kezd rendszeressé válni a vezetőképző. Ezzel újabb hagyomány született a Biocom-táboron belül, hiszen a Ferenczy-, Vass és Kónya-ágak által közösen szervezett vecsési, a Lőrincz János által fémjelzett parádsasvári, a Péter-ágon tradicionális szovátai, a Czentlaki-ágon elindult sümegi és a Miskolcon is meghonosodó (ott egyelőre egynapos) tréningek mellett a Dél-Alföldön is kiszámíthatóvá vált a jelenlegi és leendő HV-k pallérozása. Ott is régóta tudják ugyanis: a vezetőket nem csak „kinevelni”, hanem továbbképezni is szükséges. Erre volt ismét kiváló alkalom a 2017. január 22-én és 23-án, Mórahalmon rendezett kétnapos esemény, melyre természetesen a társ hálózati ágaktól is érkeztek meghívott vendégek – a pódiumra. A többiek mind a Molnár-ág tagságát képviselték, ráadásul nagy örömre felerészt olyanok, akik új munkatársként akartak (tovább)tanulni, így eleve garantált volt a pezsgés, a frissesség. Az alábbiakban a csapatnak egy viszonylag új HV-ja, Kmetyóné Pollák Piroska írja le, hogy számára mit adott az a két nap. S mivel tele van az előadóktól származó bölcs gondolatokkal, mindenkinek hasznos, megerősítő olvasmány lehet. Köszönet érte!
Képzés a sikereinkért
Mórahalmon zajlott a Molnár-ág évindító, összességében harmadik vezetőképzője, melynek részese lehettem hálózatvezetőként. Az előadókon kívül közel 40 fő hozott komoly döntést a további életútjáról, és az ahhoz vezető tanulásról, alázatos munkáról 2017 elején, melynek eredménye hosszú távon vezetői emelkedéshez, a tervezett céljaink eléréséhez vezet. Fantasztikus öröm volt látni, hogy a tréningen résztvevők fele teljesen új munkatársként érkezett tele kíváncsisággal, tanulni akarással – azt gondolom, hogy mindez a legjobb hozzáállás a saját vezetői sikereinkhez.
Molnárné Andi: Ez egy szakma!
Molnárné Szélpál Andrea ágvezető saját, napindító, célratörő előadása volt a kezdet, ami a tenni akaró munkatársak számára komoly tartalmakat adott, a „Vezetői modell” és a „Duplikáció” témakörében, mondhatni, az „igazi” hálózatépítői munkáról beszélt:
- a hálózatépítés egy karrier- és pénzorientált munka, amihez szakmaként kell hozzáállni,
- s természetesen célok kitűzését és pontos tervezést igényel mindez, amihez elengedhetetlen a szponzor segítsége is.
Kónya György: Boltcsere-program, bonyolítás nélkül
Ágvezetőnk lehengerlő előadókat hívott meg a két napra, közöttük Kónya György ágvezetőt, Ezüst Fokozatú Hálózatigazgatót, aki egyedi stílusával, szókimondó és célratörő mondataival egyenes irányt mutatott a jövőnkre nézve. Gondolatainak egyszerű érthetősége oldotta bennünk a mindennapi kihívásokat, amelyekkel hálózatépítő munkánk során találkozhatunk. Nagyon sok erőt adott mindez a további munkámhoz, töretlen kitartásomhoz. Elmondása szerint ez a program nem más, mint egy „Boltcsere-program”, túlbonyolítás nélkül, így célcsoportoknak megfelelően tudunk segíteni egy tiszta, környezetkímélő, tudatos életmódváltásban. Majd, mindezek alapján:
- az első lélektani határ – a saját 200 pont – elérésében,
- és a további előnyök bemutatásával olyan passzív jövedelmi lehetőséget, életutat adhatunk mások kezébe, amiért hálásak az emberek.
Kónya-kulcsmondatok, nekem
Emellett szerepet kapott a hálózati modell megismerése, és néhány olyan célmondat is, ami azóta is minden nap a fülembe cseng:
- Amire a legtöbbet gondolsz, az lesz!
- Keresd a tanítható embert!
- Az üzletünk alapja: egy boltba járunk vásárolni!
Fantasztikus ötleteket, gyakorlati tanácsokat adott Kónya György, amelyeket hazaérve beépítettem a gondolataimba és hétköznapjaimba, s valódi lendületet adtak!
Ferenczy László: Ismerjük meg, fogadjuk el és szeressük önmagunkat!
A tréning második napján mindannyiunk tanítója, az Egészségkönyv írója, Ferenczy László Arany Fokozatú Hálózatigazgató tartott egy lélekemelő előadást. Személy szerint nagyon fontosnak tartom – munkatársaimmal együtt – hogy a személyiségünk fejlődése is elindulhat pozitív irányban ebben a csodálatos munkában, és ha önmagunk megismerésére időt szánunk, elfogadjuk magunkat és szeretettel gondolunk önmagunkra, akkor tud csak működni a másokkal való kommunikáció, elfogadás is.
Példaképpé kell válnunk!
Hiszen ez a munka valóban az odafigyelésről szól, segíteni csak bizalommal lehet akár termék, akár jövőkép tekintetében, ugyanis mindannyian példaképei vagyunk, leszünk valakinek itt a Biocom életmódprogramjában, és az üzleti életben is. László rávilágított arra is, hogy minden a komfortzónán kívül indul el az életünkben.
Útravalók Lacitól
Útravaló gondolatai azóta is nap, mint nap kint olvashatóak a céljaim mellé tűzve, mintegy „mantraként”:
– Ismerd meg magad! Fogadd el magad!
– Ismerd meg és fogadd el munkatársaidat!
– Én vagyok felelős az életemért!
– A jutalékom annak a mértéke, hogy hány emberrel, fűvel-fával, élővel-élettelennel tettem jót a környezetemben!
– Ma van hátralévő életem első napja!
Mindez rávilágított arra, hogy valóban minden a saját döntésünk hozadéka, és annál sikeresebbek lehetünk, minél nagyobb önismeretre teszünk szert…
Vezetővé válás
A kétnapos vezetőképzést ágvezetőnk, Molnárné Andi zárta egy útravaló előadással, amelyben a vezetővé válás alappilléreiről beszélt. Arról, hogy:
- állandó tanulással,
- alázattal,
- s már kezdettől fogva vezetői viselkedéssel lesz eredményes a hálózatvezetői munkánk.
Vezető és munkatárs viszonya
A vezető és munkatárs viszonyáról is tanított bennünket, az elvárások fontosságáról, az alapvető szabályok betartásáról, etikáról:
- A jó vezető az út elején jól vezethető.
- A vezető kezdeményező, tanítható, lojális, szenvedélyes, kíváncsi, figyelmes, és közös győzelemben hisz, mindez egy megfelelő viselkedésforma, amely tanulható.
A közösség ereje
Fantasztikus két nap volt! Köszönöm, hogy tanulhattam vezetőinktől, és más hálózatvezető munkatársaimtól is, a szuper beszélgetések, közös élmények (amit a képek is bizonyítanak) újra előhozták bennem a Biocom közösségének erejét, az önzetlen elfogadást, és alázatot mások felé. Mindenkitől lehet tanulni, hiszen más élethelyzetben, más célért érkezik mindenki ebbe a csodálatos életmód-programba.
Szárnyakat kaptam!
Azt gondolom, hogy hálózatvezetőként személyes feladatom, hogy példát mutassak és segítséget nyújtsak saját utamon keresztül én is az új és a régebbi munkatársaimnak. A további hálózatépítői munkámhoz újra szárnyakat kaptam ezen a vezetőképzésen!
És: hálásan köszönjük Andinak a szervezést!