Többen elképedtek azon a decemberi, budapesti évzárón, hogy ez a fiatalember hajszálpontosan tudja, mivé fog válni 2028-ra, az emberi minőségeket is beleértve. A Balassagyarmaton és Budapesten egyaránt építkező Veres István (aki a leírt tervei szerint akkorra a Biocom gyémánt hálózatigazgatójaként éli rózsás mindennapjait…) azonban teljes természetességgel beszélt erről, hiszen az elmúlt időszak sikereit is pontosan megálmodta, rögzítette, folyamatosan vizualizálta – és cselekedett érte. Ez valóban ennyire egyszerű! Ha elégedetlenek vagyunk jelenlegi helyzetünkkel, noha azt érezzük, hogy tulajdonképpen mi is ezt csináljuk, tegyük a szívünkre a kezünket. Valóban nem hagyunk ki egyetlen lépését sem…? Mert István például minden alkalmat megragad arra, hogy „tuningolja” az agyát, szívét – tudatosan, csak jóval, csak olyannal, ami a céljai elérésében segíti. Ha kíváncsiak arra, hogy lehet gyorsan sokat fejlődni, érdemes elolvasni az alábbi sorokat, melyek eredetileg interjúnak készültek, mint korábban, ám most esély sem volt rá. Az első kérdésre ugyanis István nagyon tudatosan, egy szuszra csak mondta a magáét, amiből egy informatív írás született…
Lobogó lélek a célokhoz
Azért senki ne gondolja, hogy csak úgy, „véletlenül”, minden előzmény nélkül vált nemrégiben ezüst hálózatvezetővé Veres István. Ugyan a HV szintet évekkel ezelőtt elérte, versenygyőzelemmel megfejelve (amit sokáig megelőzött az ötös szinten való toporgás), azonban az újabb nagy ugrás is váratott magára. Szponzora, Janák Péter is érezte ezt, s bár látta benne a lehetőséget, de az érési időt nem gyorsíthatta meg. Végül sokat segített neki eggyel feljebbi vezetője, a holisztikus szemléletű terapeuta, Bankné Vella Aranka, aki a tudati gátak lebontásához is kulcsot adott. Merthogy mindnyájunkat ilyenek akadályoznak a még nagyobb sikerek elérésében! Egy jó tanács tőle: hangolódj rá a célodra, de úgy, hogy a lelked is lobogjon, ha csak rágondolsz, mert valódi energia és töltés nélkül az lehet, hogy nem is a te célod…
Posta-példa
Arról már korábban olvashattunk, hogy Terjéki Nóra személyében egy többszörös versenygyőztes, „algaimádó” adja az ezüst minősítéshez szükséges egyik stabil, fejlődő hálózati lábat. A másikhoz pedig csak a Nyugati pályaudvar melletti postára kellett besétálni… Persze úgy, hogy lobog az ember lelkében a cél, és folyamatos a fókusz. Így vehette észre István, hogy néhány ablakkal odébb valaki egy konkurens cég algatermékét adja fel éppen. Szó szerint útját állta a bejáratnál Horváth Zoltánnak, akit a vonatáig is elkísért. Az első negyedórás csevejből még kétszeri, több órás információátadás lett, aztán harmadikra regisztrált. Persze nem István, ahhoz a másikhoz, hanem fordítva… Sokszori infózás és közös munka során bukkant fel Zoltán hívására Martyin László, aki nyáron indulva ősz végére hálózatvezetővé vált, s elmondása szerint ez az útnak még csak a kezdete.
Minden helyzet számít
A történet dióhéjban ennyi, ám sokkal érdekesebb, hogy mi van a sikerek mögött. Mert sokan besétálnak a postára, mégsem látnak meg egy leendő HV-vonalat… Egyébként Veres István e tekintetben nem rest: gyakorlatilag folyton ismerkedik és kapcsolatot teremt. Például a buszon (ha hiszik, ha nem, tömegközlekedési eszközzel jár Nógrádból a fővárosba…), vagy a villamoson, esetleg hosszabb sorban állás közben, vagy egyszerűen az utcán, s legújabban a világhálón, a közösségi oldalakon. Számos regisztráció és törzsvásárló az eredménye annak, hogy nem titkolja el a „foglalkozását” és a Biocom üzenetét! Megint magunkba nézhetünk: valóban minden lehetőséget kihasználunk arra, hogy átadjuk az információkat és ismeretségeket kössünk? Tényleg használjuk a Lőrincz-szabályt? („Kezdő” Biocomosoknak: aki a környezetemben egy méteren belül legalább harminc másodpercig tartózkodik, azt biztosan megszólítom, s előbb-utóbb a mi kínálatunk lesz a téma… Mindez az „elv” megfogalmazójáról, egyben a legnagyobb ág – köztük a Janák-csapat – vezetőjéről, Lőrincz Jánosról kapta a nevét.)
Tudatosság minden szinten
Vissza a titokhoz! Ha egy szót kellene mondani, akkor az a TUDATOSSÁG, de minden területen. Kezdjük a távlatoknál, amelyek persze erősen visszahatnak a jelenre: valóban kész vannak a tervei 2028-ig, konkrétan, leírva. S úgy, ahogyan azt Brian Tracy alapján (is) tanulta: szépen lebontva az anyagi és egészségi mellett például önfejlesztési és spirituális összetevőkre. Nem csak azt látja, hogy gyémánt hálózatigazgató lesz, hanem azt is, hogy mennyi jövedelemmel jár mindez, s abból milyen életet tud élni. Mindezt segít képszerűvé tenni a lakásban található több (!) álomfala is, a biztonság kedvéért. S egy jellemző vállalás: mivel jelenleg Brian Tracy-nek hetven könyve van, egy kényelmes, napi tíz oldalas, tartható tempóval be van tervezve az összes elolvasása!
Írja és kontrollálja célokat
Azért ettől jóval korábbra, néhány évre előre is kézzelfoghatóan megálmodott a jövője. A jelenben pedig a tíz legfontosabb céljára fókuszál, melyeket hetente le is ír. A legeslegfontosabbat pedig naponta… Képzelhetik, micsoda energiát ad ez a céloknak – és a megvalósítójuknak! Aki, Aranka tanácsára ugyanakkor folyamatos önvizsgálatot tart, s ráhangolódik az elérni kívántakra. Egyben átéli és érzi, hogy ez valóban az övé-e még. Ebben pedig a vezérlő gondolatok segítik, melyeket úgy fogalmazott meg, hogy összhangban legyenek a célokkal, s mindig „figyelmeztessék”, rajta tartsák az úton.
Tudja, mit vár a hónaptól
S az sem lesz meglepő, hogy folyamatosan kontrollálja a megvalósulásukat a terveknek is. Mert a távolabbi célok heti, havi, negyedéves tervekké szelídülnek, amelyeket rendszeresen figyelemmel kísér. Így például minden hónap elején írásba fekteti az elérendő karrierszintet, a regisztrálók és a 200 pontosok számát, de az új vevőkét, fogyasztókét is, s ugyanezt megcselekszi az aktív munkatársakkal is. A vásárlókra és gondozásukra egyébként is kiemelt figyelmet fordít: őket is külön elindítja a Ferenczy László-féle Egészségkönyv és katalógusok, valamint az összes hasznos információ (webshop rendelési lehetőség, depók nyitva tartása) átadásával.
Napi-REND
Mielőtt valaki nagyon irigyelni kezdené: bátran utána lehet csinálni! Közben azért István elárulta, nála is gyakori a kísértés, hogy kiessen a ritmusból, azaz, visszazökkenjen a komfortzónába. Ebben precízen megfogalmazott napirendje segíti, mert az egyes napokat is megtervezi. S ha az kész, már „csak” be kell tartani. De higgyék el, sokkal egyszerűbb, mint ha csak úgy belekezd az ember, mondjuk egy hétfőbe. Akkor gyorsan utat téveszthet az első akadályoknál…
Istvánnak további sikereket kívánunk, a kedves olvasóknak pedig azt, hogy találjanak a fentebb leírtakban olyasmit, amik előrevihetik az életüket (üzletüket)!