Kezdőoldal Ágak Az Életminőség Nap varázsa: négy szakértő életre szóló tanácsai a Kónya-ágon, erős januári kezdésként

Az Életminőség Nap varázsa: négy szakértő életre szóló tanácsai a Kónya-ágon, erős januári kezdésként

600-an gondolkodtak felelősen az egészségükről a Lurdy Házban


Izgatottan várták az új évet a Kónya-ág tagjai, mert különleges rendezvénysorozattal indították 2025-öt.
 Az előző években is hasonló élményeket éltek át, de az új ígéretek most még jobban felcsigázták a csapatot. Az esemény az Életminőség Nap nevet viselte január 11-én, ezzel az inspiráló alcímmel: „Új irány az egészségesebb és aktívabb évekért”. Izgalmas belegondolni, hogy a megértés hogyan irányíthatja tudatos cselekedeteinket – ebből készített összefoglalót a team két krónikása, Ujvári Zsuzsi és Mestellér Kitty a budapesti Lurdy Konferencia- és Rendezvényközpontban, közel 600 érdeklődő előtt tartott előadássorozat alapján.

Újszerű rendezvény a Kónya-ágon

Marczy Gabriella volt a nap kitűnő koordinátora

Élményteljes moderálás
Lenyűgözve hallgattuk, ahogyan felfedeztük, hogyan lehet „visszafelé öregedni”, és hogyan vihetjük új szintre az egészségünket. A nap háziasszonya Marczy Gabriella Ezüst Hálózatvezető volt, aki lenyűgözően vezette az eseményt. Hihetetlen energiájával és varázslatos stílusával mindenkit elbűvölt! Humorával és kedvességével feldobta a hangulatot. Kiválóan mutatta be az előadókat, és a prezentációk végén szellemes megjegyzéseivel még jobban elmélyítette a hallottakat. Igazi élmény volt őt hallgatni, és különlegessé tette az egész napot!

Szakértők a színpadon: „használati utasítás” testünkhöz
Négy meghívott szakértő ragadta el a hallgatóságot, miközben tudományosan alátámasztott és gyakran meghökkentő tényeket osztottak meg, amelyek gyakorlatilag „használati utasítást” adtak testünkhöz. Úgy érezhettük, hogy ezek a felismerések valóban megváltoztatják mindennapi rutinjainkat.

Dr. Fekete Bálint András volt a nap egyik kiemelt előadója. Az orvos, klinikai genetikus innovációs menedzser tanításai sokakat elgondolkodtattak.

Dr. Fekete Bálint András: Szupertrendek, anti-aging – Mit tehetünk magunkért?
Nem mindenkinek adatik meg az a ritka lehetőség, hogy másfél órán keresztül egy neves genetikust hallgathasson – mi pedig örömmel fogadtuk ezt az ajándékot! Elsőként dr. Fekete Bálint András, orvos és klinikai genetikus állt pódiumra. Előadásának címe így hangzott: „Szupertrendek, anti-aging – Mit tehetünk magunkért?”. Nemcsak elgondolkodtatott bennünket, hanem új nézőpontokat is kínált… Tényleg sokat tehetünk magunkért, és ez az előadás megadta a kezdeti löketet, sok hasznos tippel, ötlettel, hogy ezzel az energiával vágjunk neki az új évnek. (A hálózati webportál hasonló témájú cikke most is elolvasható.)

A mitokondrium „csodája”
Szólt a test rejtett energiaforrásáról, a mitokondrium csodájáról. Hallottatok már a mitokondriumról? Képzeljétek el, mint egy apró „atomerőművet” a testetekben, egy energiaforrást, aminek a fő funkciója az ATP, a szervezet energiahordozó molekulájának termelése. Ahogy a sejtek létezése ettől az energiától függ, ez az apró csoda folyamatosan gondoskodik róla, hogy minden nap újra és újra feléledhessünk.

Lélegezz helyesen!
Vajon valóban figyelünk-e lélegzetünkre, a saját belső ritmusunkra? A doktor úr szavai máig bennem csengenek: milyen meglepő, hogy valami ilyen egyszerű, mint a helyes légzés, mély hatással lehet ránk. Teljesen lenyűgözött az a gondolat, hogy légzőgyakorlatokkal a saját „energiagyárunk” hatékonyságát növelhetjük. Ugye, te is érzed a kíváncsiságot, hogy mindezt magad is megtapasztald?

Dr. Fogarasi-Grenczer Andrea az öregedés és a hosszú élet titkai kérdéskörét vizsgálta

Dr. Fogarasi-Grenczer Andrea: Kiút a sejttraumák fogáságból
Másodikként a színpadra lépett dr. Fogarasi-Grenczer Andrea, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi karának elismert adjunktusa, szülésznő és védőnő. Az előadása – Kiút a sejttraumák fogságából” címmel – olyan utazásra vitt minket, amely teljesen átformálta az életünkhöz való hozzáállásunkat. Bár dr. Fekete Bálint Andrással előzetesen nem egyeztettek, meglepő és érdekes módon sok ponton összecsengtek gondolataik és meglátásaik.

A hosszú élet titkai
Ahogy bemutatta a világ legidősebb embereit, a terem tele lett kíváncsisággal: vajon mi a titka azoknak, akik akár 122 évet is megéltek? Elmondásuk szerint a nevetés, az öröm, a finom ételek, a hit, a munka, a gyógynövények, a tanulás és a türelem. Szerintem mindannyian elgondolkodtunk: vajon mi is így élünk…?

Mi befolyásolja az öregedést?
De miért is öregszünk? Mi irányítja életünket és sejtjeink működését? Megtanultuk, hogy míg az ideg- és izomsejtek egy életen át velünk maradnak, addig a fehérvérsejtek csupán néhány óráig élnek. A sejtjeinket folyamatos káros hatások érik – de vajon mit jelent számunkra a trauma? Mit tesz a testünkkel, ha nem törődünk vele és hagyjuk, hogy zombi sejtek betegítsenek meg bennünket? A doktornő tudatosította bennünk, és nyomatékosan kiemelte, hogy nekünk kell felelősséget vállalnunk, és mi döntjük el, milyen minőségű táplálékkal és táplálék-kiegészítőkkel látjuk el magunkat. Hiszen a Biocom palettáján minden megtalálható, ami a fentiekhez szükséges. Az előadás végén dr. Fogarasi-Grenczer Andrea egy idézetet osztott meg velünk, ami hosszan visszhangzott bennünk: „Ha szívből teremtek, szinte minden működik, ha fejből, szinte semmi.”

Dr. Volford Anita hitelesen beszélt a harmóniáról, hiszen éli is, amit tanít

Dr. Volford Anita tanítja és éli a harmóniát
A következő előadó, dr. Volford Anita igazi meglepetés volt számunkra. Eredetileg jogászként kezdte a pályafutását, de ma már természetgyógyászként és biorezonanciás állapotfelmérésekkel segíti az embereket. Előadásai és RTT szakértelme segítségével megtanítanak bennünket arra, hogyan figyeljünk testünk, lelkünk és szellemünk harmóniájára. Anita nemcsak tanítja, hanem éli is az egészséget és a harmóniát – és ezt az elhivatottságot minden szavában érezhettük.

Emésztés és egészség: az étkezés hatása testünkre
Elgondolkodtál már azon, mi történik az étellel, miután a szádba kerül? Anita egyszerűen, mégis nagyon érthetően megmutatta, miért fontos, hogy ne csak együnk, hanem megértsük, mit és miért fogyasztunk, és mi zajlik az emésztőrendszerünkben. Arra is választ kaptunk, hogyan kell valóban helyesen használni a májunk méregtelenítésére szolgáló, TOP 1 helyen álló készítményt. Arról is mesélt, miért fontos, hogy a gyomorsavunk jó erős legyen. Ezek a kérdések mindannyiunkat izgatnak, és milyen csodálatos volt most választ kapni rájuk!

Zöldség és hús
Megtanultuk, hogy a sejtek megfelelő működéséhez tiszta sejtközötti állományra van szükség, hiszen az az egész testünk 70 %-a víz, és ennek tisztának kell lennie. Naponta fél kiló zöldség és mindössze néhány dekagramm fehérje szükséges, hiszen a mai ember szervezete gyakran túlsavasodott. Böjtölés és zöldségek a tisztulásért, zsírok és húsok a táplálásért. Az enzimek bejuttatása a zöldségeken keresztül történik, de ha kevés – a Biocomban erre is találsz megoldást. És amit el sem hinnénk: az ételt alaposan megrágva segíthetünk a testünknek.

Egyszerű és szemléletes tanítás
Anita olyan módon magyarázott, hogy mindenki biztos lehetett benne, megérti a mondanivalóját. Egyszerűen és szemléletes hasonlatokkal tette világossá a tanításait. Ahogy a szavai eljutottak hozzánk, mindannyiunkban felmerült a gondolat: bárcsak azok a vendégeink is itt lehetnének, akik most nem jöttek el!

A „kiscsaposból” kell csapolni
Nem csak a „Virágoknak” kell tiszta víz: mindenkié lehet a „kiscsapos” frissesség! A felvezető mondat tréfája nem véletlen: a nap utolsó előadója ugyanis Baranyi Virág Arany Hálózatvezető volt, aki ezúttal környezetvédelmi szakmérnökként lépett elénk. Olyan érthetően beszélt a víz fontosságáról, hogy minden jelenlévő mélyebben megértette a „kiscsapos víz” jelentőségét – ahogy Virág gyermekei nevezik a tisztított vizet, ami a konyhában a kis csapon folyik.

Baranyi Virág AHV olyan oldaláról mutatkozott be, amit eddig kevesen ismertek: környezetvédelmi szakmérnökként hívta fel a figyelmet lényeges összefüggésekre

Baranyi Virág: Választható biztonság megoldás a víznél
Virág rámutatott arra, hogy a Föld vízkészlete meglepően csekély, és sok ember a Földön még a megfelelő minőségű vízhez sem jut hozzá. Az ivóvíz úgymond „kezelése” és az útja a régi vezetékeken át sok kérdést vet fel arról, mi kerül a szervezetünkbe… Miért választanánk ásványvizet, csapi vizet, a költséges ballonos vagy az artézi vizet, ha nem tudjuk biztosan, hogy ezek biztonságosak-e? Inkább válasszunk olyan megoldást, amely otthon mindig elérhető – mint például a fordított ozmózis elvén működő víztisztító, amely ezt a „kiscsapos vizet” biztosítja. Ez a tiszta, finom és gazdaságos víz egy életre kiszolgálhat minket.

Figyeljünk a hidrogén jótékony hatásaira
Virág előadása során arra is felhívta a figyelmet, hogy milyen hatást gyakorolnak a környezetünkre és ránk a vízbe kerülő vegyszerek. Válasszunk olyan háztartási termékeket, amelyeken nincsenek piros figyelmeztető jelek, mert azok vegyszermentesek és biztonságosak. És ki tudta, hogy a hidrogén valóban gyógyít? Virág mesélt a lourdesi forrás jótékony hatásairól is, amely a magas hidrogéntartalma miatt valóban „csodatevő”, és ugye ez a fajta víz is elérhető a Biocom termékpalettáján. Köszönjük, Virág, a szakmai és mégis közérthető előadást a víz életbevágó jelentőségéről!

Új irány az egészségesebb és aktív évekért
A rendezvény során két hosszabb, 45 perces szünet is volt, amikor nyújtózhattunk, kávézhattunk és megbeszélhettük az előadások élményeit, valamint találkozhattunk rég nem látott ismerősökkel. A szünetek alatt feltöltődtünk beszélgetésekkel, örömteli fotózásokkal a sajtófalak előtt. A nap végére kellemesen elfáradtunk az információk jegyzetelésében, és ami a legfontosabb: értékes tudással és új meglátásokkal indultunk haza. Ezekkel az új információkkal még több embernek tudunk segíteni, és bővíthetjük a hálózatot azokkal, akik keresik az „új irányt az egészségesebb és aktív évekért”.

Az Életminőség Nap sorozat folytatódik! Csatlakozz hozzánk a következő eseményen, 2025. március 29-én! 

Ezeket olvastad már?